01 noiembrie 2021, 15:30 Sport views 2489
Victorie pentru Sheriff Tiraspol în meciul cu Petrocub: Scorul final

Sheriff a învins-o cu 2-0 pe Petrocub, în ultimul meci al etapei a 16-a din Divizia Națională.

Scorul a fost deschis de Thill în minutul 31, în urma unui penalty acordat pentru un presupus fault al lui Efros asupra lui Dulanto. Khalid a stabilit scorul final în ultimul minut, transmite Noi.md cu referire la IPN.

„S-a simțit absența lui Ambros. Am fi avut un joc mai creativ în atac”, a declarat antrenorul echipei Petrocub, Lilian Popescu.

„Ne așteptam la un meci greu. sînt mulțumit de prestația băieților, în special în prima repriză”, a spus tehnicianul Sheriffului, Yuri Vernydub.

Într-o altă partidă, Sfîntul Gheorghe a dispus cu 1-0 de Dinamo-Auto și a urcat pe locul 4 în clasament.

Lidere sînt Milsami și Petrocub, cu cîte 34 de puncte, urmate de Sheriff cu 31 de puncte, dar tiraspolenii au disputat cu trei meciuri mai puțin.

Sursa: noi.md