15 august 2016, 09:45 Sport views 4559
Zimbru se menține lider în Divizia Națională

Zimbru este singura echipă care nu a pierdut puncte după 4 meciuri disputate în Divizia Națională. "Galben-verzii" au dispus de Speranța Nisporeni, cu 2-0, în ultima partidă a rundei a 4-a.

Golurile au fost marcate în repriza a doua, de brazilianul Lima în minutul 49 și portughezul Neto în minutul 85. "Important că am obținut o nouă victorie. E și mai plăcut pentru că am reușit să câștigăm în fața unei echipe care s-a apărat bine", a declarat la conferința de presă antrenorul echipei Zimbru, Flavius Stoican.

Zimbru are un avans de 3 puncte față de campioana în exercițiu Sheriff, care a învins Saxan, cu 3-0. În celelalte partide ale etapei a 4-a s-au înregistrat rezultatele: Dinamo-Auto - Zaria 1-3, FC Ungheni - Petrocub-Hîncești 0-2 și Dacia - Academia 2-0.

Sursa: ipn.md